Strona główna

       Drodzy Czytelnicy, mamy przyjemność przedstawić Wam niedawno powstałą stronę internetową gazetki szkolnej. Bardzo cieszy nas fakt, że od dziś będziecie mogli dowiedzieć się więcej o naszej pracy i osiągnięciach.

       Praca w gazetce wymaga systematycznej, cierpliwej i konsekwentnej pracy. Może nie wydawać się zbyt atrakcyjna, bo przecież co dnia słyszycie to od kolegów i nauczycieli. Jednak jest to praca, która przynosi efekty i pozostawia trwały ślad w historii szkoły. Nieraz przekonaliśmy się, że jedynie w archiwum naszej gazetki można odszukać informacje o dawnych absolwentach, nauczycielach, o zwykłym życiu szkoły. Dziś udostępniamy Wam niektóre numery "Opornika". Do ciekawych stron naszej pracy należą redakcyjne spotkania z zapraszanymi gośćmi lub udział w wydarzeniach szkolnych. Staramy się także podnieść nasze kwalifikacje. W ubiegłym roku kilku naszych kolegów wzięło udział w warsztatach dziennikarsko-radiowych organizowanych w Domu Kultury Podgórze.

       W końcu coś na deser...wspólnie organizujemy wyjścia do kina, muzeów, teatrów, na które często otrzymujemy dofinansowanie. To dla niektórych zapewne znów nuda, ale zapewniam, że podobnie jak w przypadku działań redakcyjnych także...opłacalne.